Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка

Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка

среда, 3 января 2018 г.

«Наш вибір – НАТО»
13 грудня в центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка була проведена інформаційна година.
Цього року Україна і НАТО відзначили 20-ту річницю започаткування особливого партнерства (9 липня 1997 р. підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору). Упродовж двох десятиліть спільної історії, саме сьогодні співробітництво між Києвом та Альянсом проходить випробування у протистоянні реальному ворогу – агресивній Росії.

Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, ведення проти нашої держави так званої «гібридної війни», військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України. НАТО є військово-політичним союзом 29 держав. Це союз незалежних, суверенних держав, що об’єдналися в інтересах спільної безпеки та захисту спільних цінностей. Основною метою Північноатлантичного альянсу є захист свободи і безпеки його членів у Європі та Північній Америці відповідно до принципів Статуту ООН. Ця міжнародна організація, створена 4 квітня 1949 року для колективної оборони країн Західної Європи та Північної Америки згідно з принципами 51 статті Статуту ООН.  Відповідно до Вашингтонського договору кожна держава-член Альянсу несе додаткову відповідальність та користується перевагами від участі у системі колективної безпеки. У Ст. 5 ведеться про те, що збройний напад на одного або на кількох членів НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів і що “вони домовляються, що в разі здійснення такого нападу кожна з них … надасть допомогу тій Стороні або Сторонам, які зазнали нападу, і одразу здійснить, індивідуально чи спільно з іншими Сторонами, такі дії, які вважатимуться необхідними, включаючи застосування збройної сили, з метою відновлення і збереження безпеки у Північноатлантичному регіоні”. Такі безпрецедентні гарантії безпеки, територіальної цілісності, недоторканості кордонів та державного суверенітету не дає жодна з наявних на сьогодні колективних систем безпеки.

Україна ініціювала діалог з НАТО про надання Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ). Країни-члени НАТО "із задоволенням прийняли" дану ідею української сторони, а альянс, зі свого боку, не має права обмежувати євроатлантичні прагнення України. Для НАТО абсолютним та фундаментальним принципом є те, що кожна країна має право обирати свій шлях. В тому числі – визначати, чи хоче вона стати членом певного безпекового альянсу. Отже, вступ до НАТО  для України був,  є і буде пріоритетним. Зважаючи на ситуацію, що зараз відбувається на Сході держави, альтернативи цьому немає.

         Про ці важливі для нашої держави питання старшокласників ЗОШ № 10 проінформували працівники бібліотеки  Ольга Небилович та Оксана Федорко.

На заході був також був присутній учень ЗОШ № 10 Михайло Дакус. Це учасник вокальної студії «Ліра» (керівник Оксана Лісовська), який цього року в рамках проекту «Діти за мир в усьому світі» побував у Бельгії, зокрема і в штаб – квартирі НАТО. Він поділився своїми враженнями про подорож, зокрема розповів і про штаб-квартиру НАТО та про зустрічі з видатними  політичними лідерами світу.    


Всі присутні на заході мали змогу переглянути цікавий відео – сюжет про історію створення НАТО та співпрацю України з НАТО.


Комментариев нет:

Отправить комментарий