Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка

Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка

вторник, 24 апреля 2018 г.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотеках міста Калуша
"Бібліотека - територія дитинства"
Це найголовніше свято усіх дитячих бібліотек України, яке зазвичай проходить на весняних канікулах. Для бібліотекарів це свято є чудовою нагодою для популяризації серед дітей читання, книги і бібліотеки як скарбниці знань. В центрі заходів Тижня - книга, її читач та час активного спілкування дітей між собою. Цьогорічні святкові заходи в бібліотечних закладах міста були неймовірно насичені та принесли купу сюрпризів.

Перший день - відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання розпочався Днем нової книги «Нове покоління обирає книги…». Напередодні всі бібліотеки міста отримали нову партію літератури, придбану за кошти з міського бюджету. Дуже приємно, що міська влада систематично виділяє кошти на поповнення фондів бібліотек, адже дуже важливо, щоб наші діти дружили з книгами в цей складний  час, коли інтенсивний та швидкий розвиток інформаційних технологій, комп’ютеризації, Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою. Книга - величезна сила, без неї неможливо уявити життя. Вона розкриває перед читачами чарівний світ краси і добра, вона стає близьким другом, вірним супутником у житті, маленька людина відкриває для себе цілий світ за допомогою книги і читання. 
                                   
                                                              
Родзинкою  свята стало інтерактивне гендерне прочитання «Book-симпатія» (модератор - Тетяна Качак, викладач Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, авторка збірників, статей, монографій та підручників, Голова Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.). Дійство було активним, творчим, несподіваним, дівчачо-хлопчачим і дуже книжково-позитивним завдяки учням Калуських загальноосвітніх закладів та гімназії ім. Д. Бахматюка. «Book-симпатії» презентували найактивніші та найсміливіші читачі й читачки, вправно вели усіх у подорож книжковими світами, за що й були відзначені та нагороджені книжковими подарунками та сертифікатами в кінозал «Час Кіно».
Другий день  - присвячений Міжнародному дню театру. Учасники клубу за інтересами «Ляльковий портал», який діє при центральній дитячій бібліотеці показали виставу «Як звірята лікували книгу». Вихованці ДНЗ «Струмочок» та гості бібліотеки із задоволенням та захопленням спостерігали за пригодами казкових героїв, які навчили правил дбайливого поводження з книгою.
«Читання - це віконце, через яке діти бачать, пізнають світ і самих себе», - казав Василь Сухомлинський.  Саме  за мотивами його казок у бібліотеці-філії №1 відбулась театралізація «Живемо для добра і любові» у якій взяли участь вихованці  гуртка акторської майстерності ЦХТДЮМ (керівник Людмила Кохан). Актори та глядачі перебували в тісному контакті, реагуючи усмішками, оплесками, активно відгадували загадки. Адже саме казка, на думку Василя Олександровича, активна творчість, яка охоплює всі сфери духовного життя дитини, її розуму, почуття, уяви, волі. Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови. Діти розуміють ідею лише тоді, коли вона втілена у яскравих образах.
Третій день Всеукраїнського тижня  дитячого читання присвятили місцевим літераторам – це був День автора. У бібліотеці-філії №2, яка знаходиться в Будинку культури ім. А.Могильницького відбулася зустріч із молодою калуською поетесою Надією Кбур. В її творчому доробку чотири поетичні збірки. Юні шанувальники поезії мали можливість поспілкуватися з Надією, почитати її вірші та послухати нові твори в її виконанні. На завершення зустрічі в Надія Кбур подарувала бібліотеці дві свої поетичні збірки. А у бібліотеці-філії№3 пройшла літературна зустріч з калуською поетесою Розалією Боднарчук. На поетичну зустріч прийшли учні ЗОШ І-ІІ ступенів №9 (кл. керівник Олена Яросевич) та вчителі школи. Розалія Семенівна поділилася з дітками історією написання  своїх віршів. Всі присутні із трепетом слухали її поезію, яка має пізнавальне, виховне значення, навчає їх працелюбству, взаєморозуміння і взаємовиручці, вчить бути правдивими і справедливими, не зазнаватись, бути щирим і чесним, не зазіхати на чуже. Вірші також вчать діток  любити свою рідну землю, сонечко, зорі, знайомлять з різними явищами природи, з порами року. В свою чергу учні також прочитали вірші поетеси, які найбільше їм сподобалися. Несподіванкою для всіх присутніх було те, що поетеса показали себе ще як майстриня вишивки. Усі із захопленням розглядали її вишиті рушники та скатертини. Для бібліотеки Розалія Семенівна подарувала чотири своїх збірочок віршів. А на згадку про зустріч у бібліотеці вона отримала невеличкий подарунок - блокнот з ручкою для нових поезій.
В бібліотеці – філії для юнацтва було надзвичайно весело та гамірно. Адже в цей день вихованці чотирьох старших груп ДНЗ «Росинка» (біля 70 дітей) мали можливість поспілкуватися з поетесою, письменницею, художницею Марією Зьомковською. Письменниця видала для дітей книжки «Пригоди дідуся Всевіда», «Вусаті Черевички», легенди і казки «Чарівна скарбничка», «Казки бабусі Марусі». Деякі з цих книг є в домашніх бібліотеках юних слухачів, про що вони з гордістю розповіли Марії Григорівні. Зустріч проходила надзвичайно цікаво та невимушено. Під час заходу прозвучали казки, віршовані твори, скоромовки, загадки для дітей у авторському виконанні. Особливо дітям сподобалася дитячі жартівливі вірші. У доробку пані Марії Зьомковської близько сотні живописних полотен та ілюстрацій до власних книг. Діти із зацікавленням переглянули книги з яскравими малюнками, які створила сама письменниця. А на завершення свята всі висловили бажання сфотографуватися з відомою письменницею Марією Зьомковською.
 
День четвертий - День казки. Бібліотека-філія №3 провела казкове свято "Подорож у чарівну країну" присвячене Дню казки, що відзначається з 1967 року 2 квітня - в день народження великого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Казка - це дитинство людства і його мудрість.     Казка жили, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди. На День казки у бібліотеку завітали учні 1 класу місцевої школи (кл..керівник Боб`як Наталія Степанівна). Маленькі учасники ділилися враженням про свою найулюбленішу казку, читали вірші присвячені казці. Також переглянули відеосюжети казок "Пінокіо"та "Попелюшка". Жваво і весело відгадували казкові загадки, "телеграми", що прислали казкові герої. Всі ще раз пригадали знайомі казки і казкових героїв. Свято пройшло цікаво і весело. 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання завершився конкурсом «Книгоманія – 2018». Це був справжній "Простір для креативних читачів!!!" в якому взяли участь користувачі всіх бібліотек міста Калуша. Модератором книжкового свята стала Тетяна Качак  - викладач Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, голова Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. На дійство зібралися любителі книги, які розповідали про свої книжкові уподобання, презентували свою улюблену книжку ровесникам. Конкурсанти демонстрували і власні творчі доробки – вірші та читацькі щоденники. Мандруючи сторінками «Літературника», могли висловити свої вподобання, мрії та власні задуми. На завершення заходу учасників нагородили подяками та книжковими подарунками. Всі ще раз переконалися, що читачі  бібліотек Калуша - справжні книгомани!

Комментариев нет:

Отправить комментарий